Referencje

Poznałeś mnie jako pilota lub przewodnika ? Podobało Ci się ? Zatem podziel się swoimi odczuciami ! Dziękuję.

Reklamy

16 thoughts on “Referencje

 1. Dziś w biurze wyrażaliśmy jednoznacznie pozytywne opinie, po wycieczce Nadleśnictwa Przemków do Malborka i Trójmiasta, która odbyła się od 6 do 8 czerwca. Wycieczka była bardzo udana, duża w tym zasługa Pana Sebastiana Ząbczyńskiego, naszego przewodnika po Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Słoneczna pogoda nam sprzyjała.
  Wszystkie cele zostały zrealizowane a nawet trochę więcej udało się zobaczyć, niż planowaliśmy. Ta wycieczka pozostanie dla nas niezapomniana.

  Polecamy tego przewodnika, gdyż posiada duże doświadczenie zawodowe oraz bogatą wiedzę historyczną. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem stylu jego pracy. W sposób przystępny przekazuje turystom fakty, ciekawostki, dotyczące zwiedzanych obiektów, często powtarza a na końcu dokonuje ewaluacji, aby jak najwięcej można było skorzystać podczas wycieczki.
  Ma on dobrą dykcję, bez mała głos lektora. Stosuje odpowiednie – nie za szybkie i nie za wolne tempo zwiedzania. Pana Sebastiana Ząbczyńskiego cechuje wysoką kulturę osobista, życzliwość i wysublimowane poczucie humoru.

 2. Im not that much of a online reader to be honest but your blogs really nice, keep it up! I’ll go ahead and bookmark your site to come back later. All the best ggdbdadgbgkefebb

 3. Z całą odpowiedzialnościa i przekonaniem polecam Pana Sebastiana na przewodnika po Maroku. Wycieczka wspaniałą, kraj ciekawy, to fakt ……..ale bez odpowiedniej osoby która przewodzi, prowadzi, oprowadza, brak jest 100 % zadowolenia. Tzw. ,,czynnik ldzki” jest jednak bardzo istotny. Wiedza, takt, kultura, fantastyczne poczucie humoru – to cechy przewodnika doskonałego. Panie Sebastianie, oby tak dalej. Serdeczne podziękowania. Kinga

 4. Pod koniec listopada 2014 uczestniczyłam w wyprawie Rainbow Tours śladami marokańskich stolic. Wymodlony przez mieszkańców Afryki deszcz skumulował się prawie dokładnie w czasie i rejonie naszych tras i obiektów zainteresowania. Mój pomysł na zwiedzanie Maroka w listopadzie (bo nie cierpię upałów) nie specjalnie się sprawdził, jednak pod opieką naszego pilota Pana Sebastiana Ząbczyńskiego, który otworzył przed nami fragment cudownej, aromatycznej i tajemniczej marokańskiej przygody, okazał się nie lada gratką . Przez 8 dni pod jego troskliwą opieką pochłanialiśmy wszystkimi zmysłami zakątki Maroka, jego orientalny i ezoteryczny charakter, by chwilę potem podziwiać nowoczesność, której tu bym nie podejrzewała. To piękny kraj mający tysiące tajemnic, pełny ekstremów i cudownych ludzi. Przez wiele godzin, (pokonaliśmy w Maroku ok.1700km) wysłuchałam cudownych opowieści naszego pilota o Maroku, każda żywa, barwna i interesująca, a co najważniejsze opowiadana z pasją i znajomością tematu, ważnym jest też fakt, że Pan Sebastian dysponuje radiowym głosem (podobnym do… Piotr Barona z Radiowej Trójki) i każda nawet najdłuższa trasa mijała niedostrzegalnie. Ogromne wrażenie wywarły na mnie czytane fragmenty literatury na temat Maroka, polecane filmy, muzyka czy specjalnie przygotowane materiały o rodzinie królewskiej. Koleżanka z branży Pana Sebastiana biorąca udział w naszej wyprawie nazwała to z szacunkiem „pełną profeską”. Osobiście odebrałam to podobnie, czułam się jako turystka – zaopiekowana, doinformowana i przede wszystkim w pełni zadowolona z wyjazdu. Erudycja, kompetencja i kultura osobista Pana Sebastiana to wielki walor tej wyprawy, za co bardzo serdecznie mu dziękuję. Do Maroka na pewno pojadę jeszcze raz, życzyłabym sobie i polecam innym, aby to właśnie Pan Sebastian Ząbczyński odkrywał kolejne tajemnice tego kraju…. bo robi to genialnie. Dziękuję.

 5. Miałem przyjemność zwiedzać Maroko od 28.XI -5.XII.Trasa obejmowała Cesarskie Miasta ,a pilotem i przewodnikiem był Pan Sebastian Ząbczyński .
  Osoba odpowiedzialna , o dużej wiedzy i bardzo miłym głosie . W bardzo fachowym stylu przekazał całej grupie mnóstwo wiadomości o Maroku , o codziennym życiu ludzi , religii ,historii wszystkich miast , które odwiedziliśmy , a było ich dużo bo trasa liczyła blisko 1700 kilometrów .
  Pogoda przez pierwsze 3 dni nas nie rozpieszczała , ponieważ w tym okresie Maroko nawiedziły niesamowite opady deszczu .Ale mając tak świetnego pilota czas w podróży z miasta do miasta przebiegał bardzo szybko .
  Czuć było, że Pan Sebastian to osoba ,która potrafi zaopiekować się tak dużą grupą .
  Naprawdę polecam tego człowieka na przewodnika , a jednocześnie dziękuję , że trafiłem na tą osobę .
  Panie Sebastianie tak trzymać .

 6. Koniec ferii, jutro do roboty, a głowa pełna Maroka. Jak żyć Panie Sebastianie, jak żyć? 🙂
  Zamiast przygotowywać się do zajęć poszukuję książek, o których Pan opowiadał, może poproszę jutro dzieci o wyrozumiałość ;), większą niż zwykle.

  Na dobranoc dziś „bajka o Cesarskich Miastach” 🙂

  Dziękuję jeszcze raz i do zobaczenia !!!

  I polecam Maroko i Pana Sebastiana – najlepszy pilot ever!!! Cudownie opowiada i cudownie „wkręca” 😉

  Andżelika

 7. Od 6-13 marca 2015 byłam uczestniczką wycieczki Maroko-Cesarskie Miasta, której przewodnikiem był Pan Sebastian Ząbczyński . Nie ukrywam, że poróżuje często i w różne zakątki świata indywidualnie bądź tez korzystając z oferty biur podróży. Na kanwie moich doświadczeń musze jednoznacznie wskazać , że Pan Sebastian Ząbczyński to pilot , przewodnik, który zasługujący na najwyższą ocenę i pochwałę. Takt, kultura osobista ,właściwy dystans, ogrom posiadanej i przekazanej wiedzy – przy tym subtelny sposób przekazu ( nie mylić z nudzącym !!!) , sprawił że jego praca, wkład w nią wniesiony to majstersztyk ! Każdemu gorąco polecam spotkanie z Panem Sebastianem na szlaku podróży. niezapomniane chwile ;))
  Gratuluje Panie Sebastianie 😉
  Asia

 8. Pan Sebastian jest kompetentnym przewodnikiem, inteligentnym mężczyzną, zrównoważonym człowiekiem. Zazwyczaj miły i wrażliwy, bywa złośliwy i drwiący, z sarkastycznym poczuciem humoru. Obcowanie z nim w trakcie wycieczki to niewątpliwa przyjemność mentalna. Polecam.

 9. Ja również byłam na „Cesarskich miastach” z p. Sebastianem Ząbczyńskim i oceniam go jako bardzo dobrego przewodnika, z wielką wiedzą o kraju, umiejącego ciekawie opowiadać. Człowiek naprawdę godny polecenia jako przewodnik po Maroku.

 10. Wyjechałam splątanym kłębkiem o krótkim rozumku.
  Wróciłam oczarowana, oszołomiona, wypełniona inspiracjami po same czubeczki.

 11. Byliśmy Na” Cesarskich Miastach” 2-9.12.2016. Super wycieczka z Super przewodnikiem . Sebastian- kopalnia wiedzy. Dowiedzielismy sie bardzo wiele o Maroku, ludziach, obyczajach, religii i i jeszcze innych ciekawostkach. polecam takiego przewodnika. Dowcipny a zarazem odpowiedzialny i bardzo dobrze zorganizowany.
  Sebastianie ;pozdrawiamy bardzo serdecznie i dziekujemy za bardzo miło spedzony tydzień w Twoim towarzystwie. Sławek(ten od polara) i Renata( ta od kuferka)

 12. Panie Sebastianie, dzięki Panu spędziliśmy wspaniały tydzień w Maroku.
  Gdy wszedł Pan do autokaru i się przedstawił – „nazywam się pan Sebastian…” ,mój mąż od razu stwierdził – „zobaczysz, będzie dobry”, a ja początkowo byłam sceptyczna….Wydawało mi się, że Pana EGO jest zbyt wybujałe.Tym razem przeczucie mojego męża się sprawdziło. Z każdą godziną wspólnego pobytu przekonywałam się do Pana.
  Rzadko zdarza mi się prawić komplementy, ale tym razem zrobię wyjątek.
  Po pierwsze – jest Pan kompetentny, ma Pan rozległą wiedzę o Maroku i jego historii.
  Po drugie – umie Pan ją przekazać przystępnie, w odpowiednich dawkach.
  Po trzecie – pięknie się Pan wysławia,nienaganna dykcja,składnia i fleksja bez zarzutu.
  Po czwarte – jest pan posiadaczem wyjątkowego głosu, intrygujący i kojący zarazem, radiowy (chętnie kupię audiobooka z Pana nagraniem).
  Po piąte – ma Pan wysublimowane poczucie humoru, świadczące o wysokiej kulturze osobistej i inteligencji ( choć czasami ciężko wytrzymać i język świerzbi…).
  Po szóste – profesjonalista, zorganizowany ,panujący nad grupą, cierpliwy, taktowny, subtelny,opiekuńczy.
  Wystarczy tych pochwał, bo „przekarmię” Pana EGO.
  Mój mąż wymyślił dla Pana takie hasło reklamowe – „PAN SEBASTIAN SUPER PRZEWODNIK NIE DLA IDIOTÓW”.
  Bardzo Panu dziękujemy za wspólny tydzień. Dzięki Panu pokochaliśmy Maroko i prędzej czy później tam wrócimy. Obawiam się, że gdyby pilotował Pan wycieczki do Mołdawii, Albanii czy … Senegalu – to też byśmy te kraje pokochali.
  Życzymy Panu sukcesów w pracy, oby trafiał Pan tylko na dobrych ludzi, ciekawych świata i żądnych wiedzy.
  Dużo szczęścia w życiu prywatnym. Pozdrawiamy i może – do zobaczenia
  Bożena Jerzy Karwowscy
  Maroko, 17. – 24. 03. 2017 r.

  • Ogromnie dziękuję za tak przemiłe słowa.. Dla takich referencji aż chce się pracować.. 😉 Pozdrawiam ciepło i serdecznie.

 13. Przed przekroczeniem pewnej granicy wiekowej postanowiłam postawić nogę na afrykańskiej ziemi. Moim celem była Czarna Afryka, a dokładniej Gambia. Z powodu sytuacji politycznej panującej w tym kraju, wyjazd tam stał się jednak mało rozważny. Wybór padł, więc na Maroko.
  Ale Maroko? Co to za Afryka? Ani Czarna , ani odległa…
  Otwarta na nowe doznania, trochę jednak sceptyczna, pojechałam.

  Zaszczytem dla mnie jest to, że trafiłam na Pana Sebastiana Ząbczyńskiego, przewodnika po tym kraju. Erudytę, człowieka o ogromnej wiedzy, znanej również z autopsji, z finezyjnym poczuciem humoru i wysokiej kulturze osobistej.
  Pan Sebastian nie tylko sprawił, że uznałam Maroko za piękny kraj , ale również zaszczepił we mnie ciekawość o nim. Dlatego z wielkim zainteresowaniem przejrzę wskazane na tej stronie pozycje książkowe i filmowe.

  Poznając, dzięki Panu Sebastianowi niezwykłe miejsca Maroka, mentalność ludzi i jej genezę, mam inne spojrzenie na kraje arabskie. Dzięki Panu Sebastianowi poznałam też inną kuchnię, zasmakowaną w miejscach, do których bez polecenia bym nie trafiła. Niezwykłe, czasem bajkowe, opowieści Pana Sebastiana sprawiły, że uznaję tą podróż za jedną z bardziej udanych, bez żalu za Czarną Afryką. Przy okazji popieram propozycję Państwa Karwowskich o wydanie autorskiego audiobooka . Należy wykorzystać potencjał głosu.

  Jestem przekonana , że z równie rozległą wiedzę ma Pan Sebastian o Trójmieście i z takim samym zaangażowaniem ją przekazuje, bowiem Pan Sebastian to znakomity przewodnik. Pewnie znajdą się malkontenci, którzy będą mieli inną opinię, ale ten Świat tak już ma….
  Ja ze swojej strony niezmiernie polecam Pana Sebastiana jako przewodnika. Jeśli chcecie Państwo posiąść nową wiedzę, dobrze się bawić i czuć się bezpiecznie, to z Panem Sebastianem, na pewno się to zdarzy!

  Panie Sebastianie bardzo Panu dziękuję za ten tydzień. Pozdrawiam serdecznie i życzę wielu sukcesów, jak również, by trafiali do Pana ludzie otwarci na nowe doświadczenia i przeżycia.
  Do zobaczenia…. -inshallah.

  Agnieszka Garnyś
  Maroko 17-24.03.2017 r.

  • Szanowna Pani Agnieszko, zaszczytem to jest czytać tak pozytywną opinię o swojej pracy.. Bardzo dziękuję za tyle ciepłych słów, które swoją drogą wprowadzają mnie w szczere zakłopotanie.. Pozdrawiam serdecznie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s