GDAŃSK dla dzieci

Miasto z ponad 1000 letnia historią. Dawniej ważny ośrodek hanzeatycki, wielokulturowy tygiel etniczny. Miasto gdzie rozpoczęła się II wojna światowa i gdzie narodził się ruch „Solidarność” oraz skuteczna walka o wolność w dobie komunizmu. Dziś jedno z najbardziej znanych miast Polski. Stolica województwa pomorskiego i ważny ośrodek gospodarczy, naukowy i kulturalny kraju.

Jak zainteresować Gdańskiem dzieci przybywające do tego miasta ?

Co pokazać najmłodszym aby wyjeżdżały z tego miasta z najlepszymi wspomnieniami i jednocześnie były świadome, relatywnie do ich wieku, czym jest Gdańsk ?

Podaruj swoim dzieciom uroczy dzień w Gdańsku podczas którego będą one świetnie się bawić ucząc i mając świadomość gdzie byli na wakacjach.

INFO O TRASIE

Proponujemy nieszablonowe poznawanie Gdańska dla dzieci.

Przybliżamy swiadomości młodego człowieka Gdańsk, jego sławnych mieszkańców, i typowe dla tego miasta zjawiska poprzez wizyty w ciekawych miejscach dydaktycznych, odwiedziny zakątków radosnych i urokliwych, zabawę, legendy, konkursy..

Mimo iż program jest adresowany dla dzieci mamy ogromną nadzieję, że rodzice zechcą towarzyszyć swoim pociechom, i przy tej wyjątkowej okazji spojrzeć na Gdańsk oczami dziecka.

To może zobaczyć Twoje dziecko:

 • Centrum Edukacji Archeologicznej „Błękitny Lew” – nowoczesny oddział Muzeum Archeologicznego w Gdańsku z interesująca wystawą „Średniowieczna uliczka hanzeatycka” – rekonstrukcja uliczki z przełomu XIV i XV w.
  w mieście hanzeatyckim z warsztatami, kramami i łaźnią, a także z jego hałasem
  i zapachami.
 • Ośrodek Kultury Morskiej – najnowszy oddział Centralnego Muzeum Morskiego z doskonałą wystawą „Ludzie – statki – porty” która jako jedyna w Polsce w tak interaktywny i multimedialny sposób przedstawia problematykę morską (poczynając od zagadnień związanych z budownictwem okrętowym, przez technikę morską i życie na morzu, na archeologii podwodnej kończąc).
 • Galeria Starych Zabawek – niecodzienna wystawa-muzeum, dziewięćdziesiąt procent zbiorów stanowią zabawki produkcji polskiej, pochodzące z lat 1920-1989.
 • Fabryka Cukierków – jedyna i najmniejsza w Polsce manufaktura tworząca słodycze w oparciu o technologię XVII wieku. Produkcja słodyczy odbywa się w całości ręcznie, na oczach klienta, na podstawie ściśle określonej technologii obowiązującej małe manufaktury wieku XVII i XVIII.
 • Centrum Hewelianum z interaktywną wystawą „Energia , Niebo i Słońce”. Fizyka, astronomia, chemia, geografia, biologia i ekologia, a nawet historia – to dziedziny, które możemy odkrywać podczas fascynującej przygody z nauką!
 • Muzeum Narodowe – odkrywanie tajemnic i doskonałości najcenniejszego obrazu w Gdańsku – „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga.
 • Widok z wieży Bazyliki Mariackiej.
 • Rejs statkiem po Motławie.
 • Prywatne oceanarium w Wielkim Młynie – 70 gatunków ryb morskich i słodkowodnych w ponad 30 akwariach.

Miejsca te wybierasz wcześniej Ty, rodzic, i zostaną one wkomponowane w atrakcyjny dla Twojego dziecka spacer okraszony legendami, konkursami, zadaniami utrwalającymi zdobytą wiedzę.

Sugerujemy wybrać kilka z proponowanych miejsc biorąc pod uwagę ograniczone możliwości percepcyjne dziecka.

Czas: jeden dzień (od około 9:00 – 18.00)

Cena usługi przewodnickiej: 500 zł

Program zakłada poznanie wymienionych obiektów w środku z podstawowymi objaśnieniami ze strony przewodnika. W niektórych obiektach można wynająć lokalnych  przewodników wyspecjalizowanych w szczegółowym opowiadaniu o danym miejscu.

Cena usługi przewodnickiej nie zawiera kosztów biletów wstępu.

Inne sugerowane miejsca, które mogą sprawić radość Twojemu dziecku:

 • Ogród Zoologiczny ZOO Gdańsk – Oliwa – wizyta w największym zoo w Polsce.
 • Szukanie bursztynów na plaży Wyspy Sobieszewskiej.
Reklamy